avukatasor@erdisari.av.tr  | ANINDA HUKUKİ DANIŞMANLIK

 

NİÇİN BİR AVUKATTAN HUKUKİ HİZMET ALMALIYIM ?

1136 sayılı Avukatlık Kanunu
Madde 2 – (Değişik ikinci fıkra: 2/5/2001 – 4667/2 md.)
Yargı organları, emniyet makamları, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile kamu iktisadi teşebbüsleri, özel ve kamuya ait bankalar, noterler, sigorta şirketleri ve vakıflar avukatlara görevlerinin yerine getirilmesinde yardımcı olmak zorundadır. Kanunlarındaki özel hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu kurumlar avukatın gerek duyduğu bilgi ve belgeleri incelemesine sunmakla yükümlüdür. Bu belgelerden örnek alınması vekaletname ibrazına bağlıdır. Derdest davalarda müzekkereler duruşma günü beklenmeksizin mahkemeden alınabilir.

 

BİLİYOR MUYDUNUZ ?
1136 sayılı Türk Avukatlık Kanununa göre Türkiye sınırları içerisinde verilen hukuki danışmanlık hizmetlerinde Avukat Asgari Ücret Tarifesi kapsamında danışmanlık ücreti alınması zorunludur. Avukatların ücretsiz şekilde danışmanlık hizmeti gerçekleştirmesi bir disiplin suçu teşkil etmektedir. Ayrıca ücret mukabilinde verilen hukuki danışmanlık hizmetlerinde müvekkilerin doğru bilgi alma hakkı ve kişisel sırları yasal güvence altında olup, Avukatların bu kapsamda müvekkillerine karşı mesleki ve hukuki sorumlulukları bulunmaktadır. Dolayısıyla bir konuya münhansıran ücretsiz bir hukuki mütalaa da bulunmamız mümkün değildir.

Danışmanlık ücretinin görüşme gerçekleşmeden ya da sorularınıza ilişkin açıklama yapılmadan önce ödenmesi zorunlu olup, bizim belirttiğimiz banka hesabına gönderilmesi, ya da E-Tahsilat (TÜRKPARA) sistemi üzerinden KREDİ KARTI İLE anında ödenmesi mümkündür.

Şayet ödemeyi kredi kartı ile değilde, banka yoluyla havale/eft yapmak istiyorsanız, lütfen bize info@erdisari.av.tr adresinden e-posta yoluyla elektronik posta göndererek, hem banka hesap detaylarımızı, hem de danışmanlık hizmeti için ödemeniz gereken tutarı öğrenebilirsiniz.

HUKUKSAL KORUMA SİGORTANIZ VARMI ?
Eğer yurtdışında ikamet eden ve bulunduğunuz ülkede geçerli bir hukuksal koruma sigortasına (alm: Rechtschutzversicherung, ing: Legal Expenses Insurance) sahip bir kişi iseniz, sigorta poliçenizin bulunduğunuz ülke dışındaki yabancı ülke hukuklarıyla ilgili uyuşmazlıklarda da koruma sağlaması durumunda, Türkiye’de avukatlardan aldığınız danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinin ücretlerini ve yargısal giderleri yurtdışındaki sigortanıza ödettirebilirsiniz. Bu bağlamda danışmanlık hizmeti almadan önce, şayet bir sigortanız varsa ve Türkiye’deki uyuşmazlığın kapsam dahilinde olup olmadığındanda emin değilseniz, bu sigortanın bilgilerini bizimle paylaşmanız durumunda işin mahiyetine göre yurtdışındaki sigortanızdan ön-teyit talebinde bulunabilmekteyiz.

HEMEN ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDEMEYİ YAPTIM, AVUKATA SORUMU NASIL YÖNELTEBİLİRİM ?

E-POSTA İLE

avukatasor@erdisari.av.tr 
e-posta adresine
sorununuzu yazarak

 

TELEFON İLE

0232 400 21 58

numaralı telefon numarasını
arayarak sözlü sorunuzu yönelterek

 BÜROMUZDA

Av. Erdi SARI Avukatlık Bürosu
Adalet Mah. Manas Bulvarı No:39, Folkart Towers B Kule, K:34, D:3408
TR-35000 Bayraklı-İZMİR adresine  önceden 0232 400 21 58 numaralı telefondan randevu alıp bizzat gelerek

Ödemeyi yapıp, hukuki sorununuzu e-posta yoluyla avukatasor@erdisari.av.tr adresine yazılı olarak gönderdikten sonra, tarafınıza en geç 24 ila 48 saat içerisinde “yazılı olarak” hukuki değerlendirme çerçevesinde cevap verilecektir.